Fire Rated Door Models

F-30 Fire Rated 50 mm Door


F-30 Fire Rated Single Rebated 60 mm Door


F-30 Fire Rated Double Rebated 70 mm Door


F-60 Fire Rated 54 mm Door


F-60 Fire Rated 54 mm Glazed Door


Yapılar için en büyük yaşamsal risklerin başında yangın geliyor. Tüm dünyada yaşanan felaketler yangın konusunda yapılarımızı daha güvenli hale getirmemiz gerektiğini ortaya koyuyor. Kapı ise yangın anında hem koruyucu hem de kaçış yolu olması sebebiyle yapının en önemli parçalarından biridir. Yangın konusuna ilişkili tüm yönetmeliklerde kapıların önemine vurgu yapılmaktadır.

Artella Ahşap Kapı Sistemleri, mekanlarda yangından korunma ihtiyacına yönelik, arge ve tasarım çalışmaları sonucunda, 2006 yılında yangın dayanımlı kapı serisini piyasaya sunarak kapı üreticileri arasında ön plana çıkmış ve her geçen yıl bu seriyi geliştirmiştir. Bu kapılar yangın dayanım özelliğine sahip oldukları gibi, aynı zamanda akustik ses yalıtımlı versiyonları da temin edilebilmekte.

Artella yangına dayanımlı ahşap kapı setleri uluslararası akredite kuruluşlar tarafından test edilmiş ve raporlanmıştır.

Buna göre, Artella koleksiyonunda; 30 dk, 60 dk, 90 dk ve 120 dk yangın dayanımı sağlayan kapılar bulunmaktadır. Bu kapı setleri talebe göre 33db, 36db ve 40db ses yalıtımlı olarak da üretilebilmektedir.

Yangına dayanıklı kapılar, ahşap kaplamalı, lake boyalı ve HPL laminat olarak üretilebilmektedir. Test standartları göz önünde bulundurularak İsteğe bağlı modeller oluşturulabilmektedir.

Yangına dayanıklı kapılar; otel, hastane, okul, etkinlik salonları, konut, iş yeri vb. birçok alanda kullanılabilir.

Campaigns and Announcements

Wooden Door Models

Resources