Akustik Kapılar


Günümüzde kapılar sadece mekanları bir birinden ayırmak için kullanılmıyor. Yaşam kalitesini artırmak amaçlı birçok özellik taşıması gerekiyor. Yaşam alanlarımız her ne kadar bağımsız bölümler olsa da kendimizi dış etkenlerden korumakta çaresiz kalabiliyoruz. En çok rahatsızlık verici şeylerin başında ise “ses kirliliği” geliyor. Dış mekanda veya komşu hacimlerde oluşan seslerden korunabilmek için en önemli yapı elemanlarından biri de kapılar.

Artella Ahşap Kapı Sistemleri, mekanlarda ses yalıtımı ihtiyacına yönelik, arge ve tasarım çalışmaları sonucunda, akustik kapı serisini piyasaya sunarak kapı üreticileri arasında ön plana çıkmış durumda. Bu kapılar akustik özelliğe sahip oldukları gibi, aynı zamanda yangın dayanımlı versiyonları da temin edilebilmekte.

Artella akustik kapı setleri uluslararası akredite kuruluşlar tarafından test edilmiş ve raporlanmıştır.
Buna göre, Artella koleksiyonunda; 33db, 36db ve 41db ses yalıtımı sağlayan kapılar bulunmaktadır.
Bu kapı setleri talebe göre 30 ve 60 dakika yangın dayanımlı olarak üretilebilmektedir.

Akustik kapılar, ahşap kaplamalı, lake boyalı ve HPL laminat olarak üretilebilmektedir. Test standartları göz önünde bulundurularak İsteğe bağlı modeller oluşturulabilmektedir.

Ses yalıtımlı akustik kapılar; otel, hastane, okul, etkinlik salonları, konut, iş yeri vb. birçok alanda kullanılabilir.

Detaylar

Akustik Kapılarımız uluslararası akredite kuruluşlar tarafından test edilmiş ve raporlanmıştır.Kaynaklar